Propozice

Moravské alleycaty jsou seriálem vybraných cyklistických (mezi)městských závodů odehrávajících se na Moravě. Cílem seriálu je posílit jednotlivé události účastí lidí z jiných měst a propojovat komunity napříč Moravou.

V každém městě se během jednoho ročníku může odehrát nejvíce jedna událost zařazená do seriálu. Pokud se ve městě koná více událostí, prosíme, nechť se místní pořadatelé spolu dohodnou nejlépe na spojení sil, vzájemné podpoře a zařazení jedné silné události do seriálu.

TYPY UDÁLOSTÍ V SERIÁLU

Do seriálu mohou být zařazeny klasické alleycaty, různé varianty na alleycaty nebo i něco ve volnějším formátu (třeba čubačka přes rybníky, něco ve stylu Piratislavy, naučný alleycat, whatever).

 • klasický alleycat s manifestem po checkpointech
 • např. skupinová jízda přes různá místa, kde budou specifické soutěže (např. časovka, kritérium, track stand, tracklocross)

POŘADATELSKÉ POVINNOSTI

Pořadatel události v seriálu zajišťuje:

 • organizaci závodu a jeho hladký průběh
  • datum, propozice, název, fb událost nebo web, špickarty, manifest apod.
  • volba checkpointů/trasy taková, že to zvládne ujet bežný prvok z Brna
 • stanovení pořadí účastníků v závodu pro účely bodování v seriálu
 • místo pro konání afterpárty, aby bylo jasné, kde se budou pak lít škopky

ÚČASTNÍCI

Je vítáno, aby se člověk zúčastnil všech událostí seriálu, anebo alespoň téměř všech. Samozřejmě budeme rádi za jakoukoliv účast. Člověk se může tedy zúčastnit i pouze jedné události, podporujeme však navštívení více událostí.

Účast je možná na kole, bodování bude probíhat v kategoriích fixed gear a ostatní. Není možná účast na elektrokole, koloběžce, bruslích. Pouze jízdní kola. Lehokola jsou cajk.

Povinnosti účastníků

Registrovat se v každém závodě svým stejným unikátním jménem (např. jméno a příjmení), aby byl účastník identifikovatelný napříč událostmi pro účely bodování v seriálu. Pokud se bude účastník registrovat například jako “Mára”, a v různých městech se bude účastnit více Márů a Marků, tak prostě nevíme kdo je kdo a komu patří jaké body. Korektní bodování jsme schopni zaručit pouze těm účastníkům, kteří si splní tuto povinnost.

Sledovat výsledkovou listinu na webu a FB skupině pro případ reklamací umístění a udělených bodů.

Být v cajku a nestresovat.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE

Soutěžní kategorie otevíráme do široka, nechť se může zúčastnit každý:

 • ženy fix
 • ženy other
 • muži fix
 • muži other

Změna kategorie během ročníku není možná (například přesednout z fixy na single).

BODOVÁNÍ

Za každý závod získává účastník body podle umístění v rámci kategorie, body se sčítají za každou absolvovanou událost. 

Pořadatelé závodu, kteří se zároveň účastní seriálu, získávají za závod, který pořádají, průměrný počet bodů z ostatních závodů, kterých se zúčastnili. Např. pořadatel z Ostravy se zúčastnil závodů v Brně (29 bodů), Šumperku (35 bodů) a Olomouci (0 bodů, nedokončil), získává za závod v Ostravě, který pořádá, celkem 21 bodů ( (29+35+0)/3 = 21,33).

Umístění v pořadí závodu se počítá ze všech účastníků závodu nehledě na to, zda se všichni účastní seriálu (je to pro nás mnohem jednodušší).

Pokud přijede více závodníků ze stejné kategorie do cíle ve stejný čas (a popřípadě mají všichni stejně splněné úkoly), umisťují se na stejné příčce a získávají body odpovídající této příčce v pořadí. Například přijede více účastnic z kategorie others do cíle ve stejný čas jako první, získávají všechny 50 bodů. Nevíme, zda je to úplně nejlepší řešení, ale začali jsme to tak dělat už během prvního ročníku a zatím v této praxi pokračujeme. Stejně je důležitější se dobře bavit, kamarádit a nestresovat se kvůli bodování.

umístěníbodyumístěníbody
1501625
2451724
3421823
4391922
5372021
6352120
7342219
8332318
9322417
10312516
11302615
12292714
13282813
14272912
15263011

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ A OCENĚNÍ

Výsledky budou vyhlášeny během poslední události zařazené do seriálu. Průběžně budou výsledky dostupné na webu seriálu.

Každý, kdo se zúčastní všech událostí seriálu, získá pamětní FINISHER špickartu.

Pořadatelé všech událostí se domluví na vhodném ocenění podle svých možností nejpozději 2 týdny před poslední událostí seriálu.